Кога ще откриеш евтини полети до Вроцлав?
Научи кога е идеалното време да резервираш най-евтините билети до Вроцлав
Най-евтиният двупосочен полет
от 149 €Най-евтиният месец за пътуване
Юли


За секунди откриваме най-удобния за теб полет из офертите на над 500 авиокомпании.
Откриваш най-изгодното предложение, като разшириш търсенето си с летища в близост и гъвкави дати на пътуването.
Наслаждаваш се на допълнителни услуги: туристическа застраховка, застраховка за анулация на пътуване, коли под наем, местни изживявания и много други.
Над 3200 отзива от клиенти – избери проверено качество и резервирай с пълно спокойствие.
Научи кога е идеалното време да резервираш най-евтините билети до Вроцлав
Вроцлав е един от най-посещаваните градове в Полша, заради неповторимата си архитектура и разположение на река Одер. Наричан „градът на 100-те моста“ и „полската Венеция“, но истината е, че мостовете в града са приблизително 300 на брой. Поляците признават красотата и значението му, като го изписват на английски: WrocLOVE. Летището Николай Коперник обслужва международни дестинации, а всеки ден има полети до столицата Варшава. Вроцлав е и вторият по големина железопътен център в страната.
Има много начини да се насладите на Вроцлав – плавайки с корабче по река Одер, разглеждайки го от откритите туристически автобуси или обхождайки го пеша в откриване на 300-те фигури на джуджета, пръснати из целия град. Жителите на града явно имат буден граждански дух, защото са създали тези фигурки като израз на протеста им срещу комунистическия режим.
Една от най-значимите забележителности, защитена от ЮНЕСКО е Хала Столеци (в превод – Стогодишната зала). Тя е построена по времето, когато градът е бил част от Германската империя (1911-13 г.) по повод 100-годишнината от победата над Наполеон. До нея се намира Вроцлавският фонтан, които благодарение на 300 струи и 800 лампи вечер създава истинско шоу. В близост до Хала Столеци се намират Ботаническата и Японската градина. Местната управа се грижи за парковете, градините и зелените площи, което в съчетание с мостовете и малките острови по поречието на Одер, превръщат Вроцлав в градски оазис.
Един от най-известните острови в рамките на Вроцлав е Тумски. Там се намира внушителната катедрала „Св. Йоан Кръстител“ и бившето общежитие на Семинарията, което днес е хотел. По улиците има 100 газови фенера, които всяка вечер се палят на ръка, като в миналото.